Dėl nuotolinių lietuvių gestų kalbos vertimo paslaugų teikimo

LKD prašymu dalijamės pranešimu:

 

DĖL NUOTOLINIŲ LIETUVIŲ GESTŲ KALBOS VERTIMO PASLAUGŲ TEIKIMO

 

Lietuvos kurčiųjų draugija ir Lietuvių gestų kalbos vertimo centras informuoja, kad karantino laikotarpiu, o esant galimybėms ir ilgiau, nuotolinės lietuvių gestų kalbos vertimo paslaugos teikiamos visą parą 7 dienas per savaitę.

Nuotolinės lietuvių gestų kalbos vertimo paslaugos – tai kai vertimas iš lietuvių gestų kalbos į žodinę kalbą ir atvirkščiai atliekamas naudojantis vaizdo skambučiu gestų kalbos vertėjui per Skype programą. Pokalbis nėra įrašomas ir yra konfidencialus. Už šios paslaugos teikimą atsako Lietuvių gestų kalbos vertimo centras, pavaldus Neįgaliųjų reikalų departamentui.

Norime informuoti, kad klausos negalią turintys asmenys turi teisę gauti lietuvių gestų kalbos vertimo paslaugas nuotoliniu būdu, kai nėra galimybės užtikrinti tiesioginio vertimo. Vaizdo skambučiai Skype programa ypač tinka esant lietuvių gestų kalbos vertėjų trūkumui, skubios pagalbos tarnybų darbuotojų darbui, taip pat su saugumu susijusiose situacijose, pavyzdžiui, karantino metu.

Prašome informuoti pavaldžias institucijas ir jų darbuotojus, kad asmenys su klausos negalia turi teisę gauti nuotolines gestų kalbos vertimo paslaugas ir kad jos teikiamos 24/7, nepasimestų ir neatsisakytų suteikti paslaugos ar pagalbos klausos negalią turinčiam asmeniui, kai jis naudojasi nuotoline gestų kalbos vertimo paslauga. 

 

Lietuvių gestų kalbos vertėjų, dirbančių visą parą Skype kontaktai:

 

  • Vertimaigestaiskaunas

  • Klpgestuvertejai

  • Budintiverteja1

  • Vertejucentras

Esant klausimams, informacija gali būti suteikta šiais kontaktais:

Lietuvių gestų kalbos vertimo centro direktorė Ramunė Leonavičienė, 868952220, gestucentras@gmail.com

Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora, 862449789, kestutis.vaisnora@gmail.com 

 

LKD prezidentas                                                        Kęstutis Vaišnora

 

Raštas PDF formatu - čia