Jaunimui skirtas projektas "Atrask save"

vanor

Apie projektą       

 

Projekto ,,Atrask save“ tikslas – sugrąžinti nedirbančius ir nesimokančius jaunus žmones į darbo rinką, švietimo sistemą arba įtraukti į praktiką / stažuotę. Projekte gali dalyvauti bet kuris nedirbantis ir nesimokantis 15-29 metų amžiaus jaunuolis.

Viena iš projekto veiklų, kuria siekiama jaunuolių asmeninių, profesinių ir socialinių kompetencijų ugdymo – savanorystės programa „Jaunimo savanoriška tarnyba“. Kokybiškos savanoriškos veiklos metu, kuri gali trukti nuo 1 iki 4 mėn., jauni žmonės yra įtraukiami į jų poreikius ir gebėjimus atitinkančias savanoriškas veiklas pasirinktoje pelno nesiekiančioje organizacijoje.

Projekte dalyvaujančius jaunuolius kviečia  savanoriauti daugiau nei  425 organizacijos visuose Lietuvos miestuose. Projektas siūlo galimybę savanoriauti savo ar kitame mieste, kur kiekvienas jaunuolis ras mėgstamą ir įdomią veiklą

Savanoriauti galima jaunimo ir su jaunimu dirbančiose organizacijose, turizmo, kultūros centruose, regioniniuose parkuose, policijoje, miestų teatruose, socialinėse, sveikatingumo įstaigose, gyvūnų globos namuose, botanikos soduose, muziejuose, bibliotekose, menų mokyklose, darželiuose ar kitose Tau patinkančiose vietose.

Savanoriams suteikiamos kompensacijos ir pažymėjimas apie įgytus pasiekimus. Jaunuolis atlikęs savanorišką veiklą ne trumpiau nei 3 mėn., kaupia pasiekimus ir gauna už tai 0.25 balo stodamas į aukštąją mokyklą nuo 2018 m.

Daugiau informacijos čia.

 

„Jaunimo savanoriška tarnyba“ - viena iš Jaunimo garantijų iniciatyvos (JGI) projekto „Atrask save“ veiklų. Projektą iš Europos sąjungos fondo lėšų įgyvendina Lietuvos darbo birža ir Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.