Nuo 2017 m. spalio 13 d. įsigaliojo 2006 m. gruodžio 19 d. įsakymo Nr. A1-338 pakeitimas „Dėl neįgaliųjų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis ir šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“

Informuojame, kad įsigaliojus pakeitimui, čiužinius praguloms išvengti gali įsigyti ne tik asmenys, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, bei asmenys, turintys visišką negalią, bet ir asmenys, kuriems yra pragulų atsiradimo tikimybė, esant bent vienam sunkiam organizmo funkcijų sutrikimui dėl:

galvos ir (ar) nugaros smegenų pažeidimų; arterijas obliteruojančių ligų; įvairios kilmės lėtinių venų ligų; virškinimo sistemos sutrikimų esant malabsorbcijos sindromui; inkstų funkcijų sutrikimų, kai atliekamos dializės procedūros; endokrininių ir medžiagos apykaitos ligų, pasireiškiančių galūnių angiopatija, morbidiniu nutukimu; sunkios eigos odos ir poodžio ligos; kraujo ir kraujodaros organų ligų esant sunkiam funkciniam sutrikimui.

 

Pasėstus praguloms išvengti gali įsigyti asmenys, besinaudojantys vežimėliais, bei gauti pasėsto praguloms išvengti, įsigyto asmens lėšomis, išlaidų kompensavimą  - vieną kartą per 3 metus iki 70 procentų faktinių įsigijimo išlaidų, bet ne daugiau kaip 150 eurų.