Spalio 24 d. vyko seminaras „Pokyčiai ir kasdienybės iššūkiai asmenų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis sistemoje“

Spalio 24 d. LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje įvyko Centro organizuojamas seminaras socialiniams darbuotojams, atliekantiems aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis funkciją, kurio tema: „Pokyčiai ir kasdienybės iššūkiai asmenų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis sistemoje“.

Seminaras pritraukė daugiau nei 60 visoje Lietuvoje dirbančių socialinių darbuotojų, kuriems pirmoje seminaro dalyje buvo pristatytos Centro teikiamos paslaugos, infografikai, kurie palengvina teikiamų paslaugų etapų supratimą, taip pat buvo pristatyti rugsėjo mėnesį patvirtinti aprūpinimo tvarkos pakeitimai. Antroje seminaro dalyje dėmesys buvo kreipiamas į negalią turinčių asmenų kasdienybę. Daugiausiai buvo kalbama apie judėjimo negalią: neįgaliųjų vežimėlius, universalaus ir aktyvaus tipo vežimėlių skirtumus ir ypatybes. 

Seminaro savanoriais tapę asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ prezidentas Ričardas Dubickas ir visuomenės sveikatos specialistė Ana Korelėvič Staševičienė bei Centro direktorė Ilona Ogurcova modeliavo situacijas, kuriose kiekvieną dieną atsiduria judėjimo, regos, komunikacijos negalią turinys asmenys.

Ričardui Dubickui kartu su trimis seminaro dalyviais-pagalbininkais buvo skirta, atrodo, paprasta užduotis – nuvykti iki už kelių šimtų metrų esančios maisto prekių parduotuvės ir įsigyti buteliuką vandens. Simuliacijos dalyviai užtruko kelias valandas, kurių metu išsiaiškina, ką praktiškai lemia tinkamas vežimėlio parinkimas bei pritaikymas, kaip aktyvaus tipo vežimėlio funkcionalumai panaudojami kasdieninėse situacijose.

Kiti seminaro dalyviai turėjo galimybę išbandyti simuliacinius akinius, kuriais sukuriamas stiprus regėjimo funkcijos pablogėjimas, komunikatorių „GoTalk“.

 

Dėkojame visiems, kurie dalyvavo ar prisidėjo organizuojant seminarą.

Dalijamės seminaro nuotraukomis, už kurias dėkojame LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

DSC 1740DSC 1886DSC 1867DSC 1832DSC 1796DSC 1779DSC 1717DSC 1705DSC 1689