Specialiosios programėlės išmaniesiems telefonams

Techninės pagalbos neįgaliesiems centro Šiaulių skyriuje praktiką atlikęs Vilniaus Universiteto Socialinės politikos programą studijuojantis IV kurso studentas pasidalino savo įgytomis žiniomis apie išmaniųjų telefonų vartotojus ir specialias programėles žmonėms su regėjimo negalia.

Aivaras Banys atliko regos ir klausos sutrikimą turinčių asmenų apklausą apie tai, kaip jiems techninės pagalbos priemonės (telefonas, planšetinis kompiuteris) padeda spręsti įvairias kasdienines užduotis jų įprastame gyvenime.

Aivaras Banys sako: „buvau susidaręs klausimyną bei turėjau 12 neįgaliųjų asmenų sąrašą, kurį man pateikė TNPC Šiaulių skyriaus vedėjas. Buvo bandyta susisiekti su visais asmenimis, tačiau dauguma neatsakė ar nenorėjo pakelti ragelio, susitikti ir atlikti apklausą. Tuo pačiu turėjau surasti naujų bei naudingų aplikacijų savo pasirinktai neįgaliųjų grupei.“

Su tais vartotojais, su kuriais pavyko susisekti, buvo aptartos programėlės telefonams, kuriais gali pasinaudoti asmenys su regėjimo negalia.

Aivaras Banys pateikia trumpą jų aprašymą:

SoundAMP Lite  - programėlė leis jums išgirsti viską, kas vyksta aplink jus, ar tai būtų televizoriaus garsai, ar vakarėlio garsai. Viskas vyksta naudojant išmanųjį telefoną ir jo ausines, taigi telefonas bus lyg mikrofonas su kuriuo galima sugerti garsus ir pastiprinti ar pagarsinti tuos garsus, kurie bus paleisti per ausines ir taip žmogus turintis problemų su klausa galės geriau girdėti kas vyksta aplink jį. Radau tik vokiškame tinklapyje, bet nežinau ar gerai veiks, nes reiktu ieškoti per patį įrenginį.

http://soundamp-lite.de.softonic.com/iphone

Voice dream reader -  programėlė įgarsina  įvairius kūrinius, knygas ir tekstus ar tik paryškintas citatas pagal jūsų pasirinktus kriterijus, kalbėjimo greitį, garsumą ir t.t. Jis veikia su daugumos failų formatais, pradedant pdf failais, microsoft word, apple keynote, microsoft powerpoint bei kitais formatais. Ši aplikacija gali būti skirta tiek laisvalaikiui praleisti, tiek naudojant kasdieniniame gyvenime, žmonėms turintiems regos negalią.

https://itunes.apple.com/us/app/voice-dream-reader/id496177674?mt=8

 

BeMyEyes - programėlė, leidžianti žmonėms, turintiems regos problemų pamatyti tai, kas yra prieš juos, padėti apsipirkti, kažką surasti ar pažiūrėti produkto galiojimo terminą, naudojantis kitų žmonių suteikiama savanoriška pagalba sujungiant jų išmaniuosius telefonus per aplikaciją. Tai  leidžia žmogui savanoriui išvysti tai, ką rodo žmogaus su negalia telefonas per kamerą.

http://www.bemyeyes.org/ oficialus tinklalapis.