Techninės pagalbos priemonių naujovės

Centras klientus aprūpina reikiamomis techninės pagalbos priemonėmis ir siekia informuoti apie naujoves šioje srityje.

Norėdami gauti kompensaciją žemiau pateiktoms priemonėms įsigyti, kviečiame kreiptis į Centro teritorinius padalinius. Skubantys priemones gali apžiūrėti ir  įsigyti savarankiškai "Biomedikos centre": internetinėje arba fizinėse parduotuvėse. 

 

Naujų priemonių sąrašas:

Priemonės pavadinimas ir glaustas aprašymas

Priemonės nuotrauka

Išmanusis telefonas su liečiamu ekranu ir fizine klaviatūra (kalbantis)

Gamintojas: "Kapsys", Prancūzija

Modelis: SmartVision2

Išmanusis telefonas su Android OS, specialiai pritaikytas asmenims su regos sutrikimais. SmartVision2 telefonas turi liečiamą ekraną ir fizinę klaviatūrą su iškiliais mygtukais. Operacinė sistema yra sukonfigūruota naudotis tiek silpnaregiams, tiek neregiams. Įjungdamas telefoną naudotojas gali pasirinkti, kurią telefono konfigūraciją nori naudoti. Telefonas įgarsintas lietuvių kalba.

Asmuo turi teisę gauti judriojo (mobilaus) ryšio telefono (kalbančio) įsigijimo išlaidų kompensaciją – ne daugiau kaip vieną kartą per 4 metus, bet ne daugiau 174 EUR už faktines išlaidas.

 Smartvision2

Garsinis etikečių žymeklis (kalbantis)*

Gamintojas: "AB Vitech", Švedija

Modelis: PennyTalks

Nešiojamas, rankinis etikečių žymeklis su įgarsintu meniu. Puikus pagalbininkas silpnaregiams ir neregiams kiekvieną dieną namuose, darbe ar mokymosi įstaigoje. Prietaisas naudojamas nesudėtingai. Naudotojas gali pasižymėti garsinėmis žinutėmis (produkto apibūdinimu, naudotojo instrukcija, veikimo principu ir daugeliu kitų atvejų) produktų įpakavimus: maisto, vaistų, asmeninius dokumentus, kosmetiką, kompaktinius diskus, drabužius ir kt.

Veikimo principas – prie norimo pažymėto produkto priklijuojama speciali etiketė (komplektuojama kartu su PennyTalks) ir paspaudus vos vieną mygtuką įgarsinama savo balsu žinutė, kurią vėliau naudotojas galės išklausyti vos prisilietęs prie etiketės su PennyTalks prietaisu. Žinutė etiketėje gali būti ištrinama ir įgarsinama iš naujo.

Asmuo turi teisę gauti garsinio etikečių žymeklio (kalbančio) įsigijimo išlaidų kompensaciją – ne daugiau kaip vieną kartą per 3 metus iki 70% už faktines įsigijimo išlaidas, bet ne daugiau kaip 50 EUR.

 Penny talks

Nešiojamas išmanusis objektų ir teksto atpažinimo įtaisas (kalbantis)*

Gamintojas "OrCam Technologies Inc.", Izraelis

Modelis: OrCam MyEye2

OrCam MyEye2 - tai vienas pažangiausių nešiojamų pagalbinių prietaisų, skirtų akliesiems ir silpnaregiams, esančių rinkoje. Prietaisas skaito tekstą, atpažįsta veidus, identifikuoja produktus ir kt. Prietaisais tvirtinamas prie akinių rėmelio.

Asmuo turi teisę gauti nešiojamojo išmaniojo objektų ir teksto atpažinimo įtaisą (kalbantį) įsigijimo išlaidų kompensaciją – ne daugiau kaip vieną kartą per 7 metus iki 70% už faktines įsigijimo išlaidas, bet ne daugiau kaip 1000 EUR.

 orcam

* Pažymėtos priemonės įgarsintos ne lietuvių kalba. Kalbantys pieštukai galėtų būti įgarsinti lietuviškai. Akiniai su kamera įgarsinti (įdiegtas kalbos sintezavimas) anglų, lenkų kalbomis. Planuojama ateityje įgarsinti rusų kalba.