Dažniausiai Užduodami Klausimai

#AutomatiškaiReguliuojamaLova

1. Ar automatiškai reguliuojamą lovą į namus galime atsivežti lengvuoju automobiliu, ar lovos atvežimui reikalinga didesnė transporto priemonė?

Taip, automatiškai reguliuojama lova, išrinkta į atskiras dalis, telpa į lengvąjį automobilį. Prieš kraunant automatiškai reguliuojamą lovą į mažesnį automobilį, reikėtų atlenkti automobilio galines sėdynes.

 

#Įmokos

2. Kodėl už kai kurias TPP[1] reikia mokėti įmoką? Kas nustato įmokos dydį?

Už kai kurias TPP reikia mokėti nustatyto dydžio įmoką, kadangi taip numatyta Ministro įsakymu patvirtintoje Aprūpinimo tvarkoje[2], kuria savo veikloje griežtai vadovaujasi Centras.

 

#AprūpinimoTvarka

3. Kokius dokumentus reikia pateikti norint gauti lovą?

Automatiškai reguliuojamomis lovomis aprūpiname asmenis, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos poreikis arba paliatyviosios pagalbos poreikis. Asmenims, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos poreikis, reikia pateikti Specialiųjų poreikių nustatymo pažymą, o asmenims, kuriems nustatytas paliatyviosios pagalbos poreikis – išrašą iš medicininių dokumentų (forma Nr. 027/a), kuriame būtų nurodyta, kad asmeniui nustatytas paliatyviosios pagalbos poreikis bei reikalinga TPP.

 

#Įmokos

4. Ar už automatiškai reguliuojamą lovą reikia mokėti?

Taip, už automatiškai reguliuojamą lovą asmuo sumoka vienkartinę įmoką. Už naują – 72 EUR, už pakartotinai išduodamą – 35 EUR.

 

#Įmokos

5. Ar įmoka už automatiškai reguliuojamą lovą grąžinama?

Grąžinama įmokos dalis, jei asmuo grąžina automatiškai reguliuojamą lovą per 12 mėn. Už naują grąžinama 29 EUR, už pakartotinai išduodamą – 15 EUR.

.

#TPPPristatymas

6. Ar TPP pristatote klientams į namus? Ar paimate iš kliento namų, kai TPP tampa nebereikalinga?

Taip, klientams į namus pristatome tam tikras judėjimo ir visas klausos, regos ir komunikacijos TPP[3]. Pristatymą vykdo Centro specialistai arba kurjerių tarnyba.

Centro specialistai gali iš jūsų namų atgal į Centrą sugrąžinti šias judėjimo TPP:

1. elektrinį vežimėlį;

2. rankomis ar automatiškai reguliuojamą lovą;

3. individualiai pagamintą neįgaliojo vežimėlį.

Pristatymo ir susigrąžinimo paslaugos teikiamos neatlygintinai.

 

#Įmokos

7. Ar įmokas už TPP galima sumokėti skyriuje grynaisiais pinigais ar banko kortele?

Šiuo metu Centro specialistai piniginių operacijų neatlieka, todėl pinigai į Centro atsiskaitomąją sąskaitą pervedami bankiniu pavedimu, „Perlo“ terminaluose arba Lietuvos pašto skyriuose.

 

#AprūpinimoTvarka #Partneriai

8. Ar nuomojate TPP?

Tokios paslaugos neteikiame. TPP nuomą siūlo įvairios savivaldybių įstaigos ir įmonės[4].

 

#AprūpinimoTvarka

9. Kiek laiko galioja išrašas iš medicininių dokumentų (forma Nr. 027/a)?

Forma galioja 12 mėnesių nuo išrašymo dienos.

 

#AutomatiškaiReguliuojamaLova

10. Kaip surinkti automatiškai reguliuojamą lovą?

Video instrukcijos:

 

#Remontas

11. Ar judėjimo TPP remonto bei individualus pritaikymo paslaugos suteikiamos nemokamai?

Mechaninių judėjimo TPP remonto ir individualaus pritaikymo paslaugos teikiamos nemokamai, vadovaujantis Centro su paslaugų teikėjais sudarytose sutartyse nustatytais detalių, mazgų ir paslaugų įkainiais. Atkreipiame dėmesį: priemonės naudotojui pageidaujant originalios detalės, kurios kaina yra didesnė nei sutartyje nustatytas įkainis, skirtumą apmoka pats asmuo.

Centras kompensuoja 90 procentų asmens iš Centro teritorinio padalinio įsigyto ar Centro paramos būdu gautos elektra valdomos TPP remonto ar individualaus pritaikymo sumos (elektrinio vežimėlio, elektrinio varytuvo remonto bei baterijų keitimo išlaidų sumos), o asmuo sumoka 10 procentų elektrinio vežimėlio, elektrinio varytuvo remonto bei baterijų keitimo išlaidų sumos į remonto paslaugų teikėjo ar Centro atsiskaitomąją sąskaitą, priklausomai nuo to, kas teikia paslaugą.

 

#AprūpinimoTvarka

12. Kokias TPP asmenys turi teisę gauti?

Asmenys turi teisę gauti tas TPP, kurių poreikį nustato gydantis arba šeimos gydytojas. Klientams visada rekomenduojame perimti naudojimui tas TPP, kurios kompensuoja jų prarastus funkcinius gebėjimus, kurios klientams yra reikalingos kasdieninėje buityje.


[1] TPP – techninės pagalbos priemonė

[2] Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. gruodžio 19 d. įsakymas Nr. A1 - 338 „Dėl neįgaliųjų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis ir šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“

[3] https://www.tpnc.lt/lt/gyventojams/paslaugu-sarasas/

[4] Į GOOGLE paieškos sistemą įveskite: „techninės pagalbos priemonių nuoma“